چهارشنبه, 4 ارديبهشت 1398
عنوان : اولین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر چهاردانگه در سال 98 روز دوشنبه تشكیل شد.
کد خبر : ۵۰۹۰
تاريخ :
 ۱۳۹۸/۰۱/۲۰ 
ساعت : ۱۵:۵۷:۲۷

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

یکصدوهفدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر چهاردانگه و اولین جلسه رسمی در سال 98 روز دوشنبه نوزدهم فروردین ماه درمحل شورای شهرو با حضور کلیه اعضاء و جمعی از معاونین و مسئولان شهرداری تشکیل شد .

جلسه مطابق معمول با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز و در ادامه فرازی از زندگینامه و وصیتنامه شهید بزرگوار عباس پرورش برای حاضرین قرائت شد .

میهمان ویژه این جلسه آقای دکتر محسن شیرازی یکی از مفاخر علمی شهر چهاردانگه ، بود که جهت بررسی و رفع مشکلات موجود در راستای اجرای طرح پیشنهادی ومصوب ، در اراضی تحت مالکیت وی به دعوت اعضای  شورای شهر حضور یافت .

در ابتدای جلسه آقای حامد عیسوند رئیس شورای شهر ضمن سلام و صلوات بر محمد (ص)و آل محمد و خیر مقدم به حضار ،فرا رسیدن سال نو و حلول ماه شعبان و اعیاد شعبانیه را تبریک گفت و ادامه داد : سال جدید همراه شد با بارش برکات آسمانی که جای شکر گزاری دارد ، اما بروز سیلابهای اخیر در چند استان کشور و جان باختن عده ای از هموطنان و تخریب منازل  آنان همه کشور را اندوهگین ساخت.

وی در ادامه اظهار داشت : در این ایام که اهالی محترم شهر در تعطیلات نوروزی به سر می بردند ستاد مدیریت بحران  شهرداری ، ادارات خدمات رسان ، نیروی انتظامی و کلیه دستگاه های ذیربط در راستای تامین امنیت و کنترل بحران، شبانه روز تلاش نمودند تا کمترین خسارات به شهر وارد شود ، و خوشبختانه شاهد حوادث دردناک نبودیم .

وی از معاونت عمران شهرداری در خصوص آسفالت معابر و وضعیت کیفی آن خواستار ارائه توضیحات شد .

دکتر نوری نژاد معاون عمران شهرداری در این باره گفت : در سه ماه پایانی سال 97 با هزینه ای بالغ بر حدود 25 میلیارد ريال، روکش آسفالت معابر سطح شهر  اجرا گردید و لکه گیری آسفالت در مسیر های پرتردد شهر با هزینه ای بالغ بر 4 میلیارد ريال انجام شده است ، همچنین ترمیم و لکه گیری آسفالت بخشهایی از مسیر بزرگراه آیت اله سعیدی در دستور کار قرار دارد که در چند روز آینده اجرایی خواهد شد . نوری نژاد در خصوص آسفالت بزرگراه آیت اله سعیدی گفت : مسیر بزرگراه به دلیل تردد زیاد خودرو های سبک و سنگین در طول شبانه روز، نیاز به اجرای عملیات زیر سازی و روکش آسفالت اساسی دارد که البته این امر بسیار پر هزینه خواهد بود ، لذا ترمیم بخشهایی از آن از طریق تراش و روکش مجدد، آن هم با تامین بودجه لازم در دستور کار معاونت عمران قرار دارد .

در ادامه یکصدو هفدهمین جلسه شورای شهر، اعضاء  از اقدام شهرداری جهت  جمع آوری پل عابر پیاده ابتدای خیابان شهید فارسیان قدردانی کردند و مقرر گردید تا پس از فروش ضایعات فلزی این پل، زمینه برپایی پل عابر جدید مقابل بانک ملی و صادرات فراهم شود.

معاونت عمران شهرداری در خصوص آبگرفتگی برخی معابر سطح شهر اظهار داشت : آن مناطقی که در بارندگی های اخیر دچار آبگرفتگی شده اند توسط معاونت امور شهری و عمران  شناسایی و برنامه ریزی های لازم برای برطرف نمودن آن  صورت پذیرفته است .

با توجه به سیلابهای اخیر و خسارات وارده به مناطق سیل زده در سطح کشور و نیاز اهالی محترم این مناطق به کمک های مردمی ، شورای اسلامی شهر چهاردانگه مصوبه ای را مبنی بر واریز کمکهای نقدی و غیر نقدی به تصویب نهایی رساند .

در پایان جلسه ، مقرر گردید تا معاونت عمران و امور شهری نسبت به شناسایی و برآورد هزینه های لازم در خصوص اماکنی که در بارندگی ها احتمال ، بروز خسارات وجود دارد اقدام نمایند و گزارش کامل آن  به شورای شهر ارسال گردد .

(سرویس خبری شورای اسلامی شهر چهاردانگه)بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0