دوشنبه, 1 مهر 1398
عنوان : یكصدو دهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر چهاردانگه صبح روز یكشنبه 21 بهمن ماه تشكیل شد.
کد خبر : ۵۰۱۳
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ 
ساعت : ۷:۵۸:۴۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

یکصدو دهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر چهاردانگه با حضور حامد عیسوند رئیس شورا ، جعفر مرادی نایب رئیس شورا، جعفر عسگری عضو شورا و هادی کوهی عضو شورای شهر ، مهندس قدس شهردار چهاردانگه صبح روز یکشنبه بیست و یکم بهمن ماه در محل شورای شهر تشکیل گردید . 

ابتدای جلسه مطابق معمول مزیّن گردید به تلاوت آیات قرآن مجید و در ادامه فرازی از زندگینامه و وصیت نامه شهید بزرگوار محمدرضا رجبی برای حاضرین قرائت گردید .

 در نطق پیش از دستور آقای حامد عیسوند ضمن عرض خیر مقدم ،شهادت بزرگ بانوی اسلام حضرت زهرا (سلام الله علیها) را تسلیت گفت و ابراز داشت: حضرت زهرا (س) اسوه ی ایثار و فداکاری است و تا ابد الگوی بزرگی برای تمام اقشار جامعه اسلامی باقی خواهد ماند . وی فرا رسیدن چهلمین بهار آزادی و پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری مرد بزرگ تاریخ ایران حضرت امام خمینی (قدس السره الشریف) را تبریک گفت و اذعان داشت : دستاوردی که این انقلاب برای مردم داشت آزادگی و پایداری در پناه دین مبین اسلام بود و امروز که ما وارثان این انقلاب هستیم باید برای حفظ آن و آرمان های امام و انقلاب تلاش کنیم و دست نا اهلان را از آن کوتاه نماییم . 

وی افزود : حضور همه ی مسئولین و کارکنان در راهپیمایی 22 بهمن ،یک وظیفه ملی و شرعی است و باید در کنار مردم انقلابی دوش به دوش یکدیگر چهلمین سالگرد پیروزی را گرامی داریم ، چه دلیلی محکم تر از این اینکه رهبر معظم حضرت آیت اله خامنه ای (مدظله العالی) با اشاره به اظهارات مقامات امریکایی مبنی بر اینکه جمهوری اسلامی «چهل سالگی» خود را نخواهد دید، فرمودندد: ملت ایران با استحکام تمام ایستاده است و به توفیق الهی در ۲۲ بهمن، چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی را با شکوه بسیار بیشتر از سالهای قبل برگزار خواهد کرد. 

وی از همه ی مسئولین و مردم خواست تا در چهلمین بهار انقلاب حضور پرشور تری داشته باشند. 

عیسوند در ادامه در خصوص اجرای پروژه های عمرانی اظهار داشت : از مجموعه شهرداری بابت اجرای اقدامات عمرانی قدر دانی می نماییم ، اما در برخی موارد روند کُند اجرای برخی پروژه ها جای تامل دارد لذا توصیه می شود که دستورات و تمهیدات لازم در خصوص سرعت بخشیدن به آن منظور گردد .

 وی در ادامه گفت : طی بازدید که از محله ی حسین آباد مفرح داشته ایم و با اهالی محترم به صحبت نشستیم انتظار میرود که طرح پروژه بوستان نیلوفرآبی و آرامستان مورد بررسی بیشتر قرار گیرد تا مردم نیز دلگرم شوند. وی همچنین خواست تابلو های راهنمایی و رانندگی مورد نیاز محدوده حسین آباد در اسرع وقت تهیه و نصب گردد.

ایشان از شهردار خواست که دستمزد کارکنان فضای سبز به موقع پرداخت شود چرا که این عزیزان با تمام وجود زحمت میکشند. 

رئیس شورای شهر در خصوص تجلیل از بزرگان شهر پیشنهاد کرد : شهر چهاردانگه بزرگانی دارد که تا کنون از آنها یاد نشده و چه خوب است که مدیریت شهری به عنوان نهاد مردمی این افراد را شناسایی نماید و طی مراسم از آنها تجلیل به عمل آورد .

 وی در خصوص اطلاع رسانی برنامه ها ، خدمات و فعالیت های شهرداری و خدمات شهری به مردم عزیز تاکید بسیار داشت.

 جعفر مرادی نایب رئیس شورای شهر در ادامه جلسه ضمن تسلیت شهادت حضرت زهرا(س) و تبریک چهلمین سالگرد دهه فجر اظهار داشت : برخی قرارداد ها در شهرداری باید با دقت نظر بیشتری منعقد گردد به ویژه در خصوص پیمانکاران خدمات شهری که باید به کارگران خود به موقع حقوق و دستمزد پرداخت نمایند ، بعضاً شکایاتی شده مبنی بر این که کارگران بیش از 2ماه است حقوق دریافت نکرده اند ، لذا توصیه میشود هنگام عقد قرارداد با پیمانکاران قدرت مالی آنان نیز مد نظر قرار گیرد تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم ، چرا که کارگران از قشر ضعیف جامعه هستند و نباید بگذاریم که آنها از این جهت آسیب ببینند .

 جعفر عسگری عضو شورای اسلامی شهر در خصوص نحوه انعکاس اقدامات شهرداری در گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی انتقاد نمود و افزود : بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب یکی از بزرگترین جشن های ملی است ، و شورای شهر و شهرداری در این زمینه بسیار خوب عمل کرده ، و این عملکرد خوب در سطح شهر نمود داشته ، چاپ بنر به متراژبالا ، برگزاری مسابقات ورزشی متعدد و تهیه جوایز ، تهیه پوشاک ورزشی برای تیم های پیشکسوتان ،غبار روبی گلزار شهدا ، یادواره های شهدای محله های سطح شهر و پایگاه های بسیج ،تهیه اتوبوس ها و بسیاری دیگر از اقداماتی که هزینه همگی آنها توسط شهرداری تامین شده است، به درستی اطلاع رسانی نشده و اهالی محترم در جریان امور قرارنگرفته اند ، لذا در این زمینه باید بیشتر فعالیت نمود ، چرا که این حق مردم است تا بدانند شورای شهر و شهرداری در گرامیداشت سالگرد انقلاب بیکار نبوده و بسیار تلاش نموده است .

 هادی کوهی در تایید سخنان عسگری اذعان داشت : چندین دوره مسابقات ورزشی ، پیاده روی های خانوادگی و اقدامات فرهنگی دیگری که توسط شهرداری تامین هزینه شده ، بازتاب مناسبی در شهر نداشته است این موضوع را باید مردم بدانند که شورای شهر و شهرداری در امور فرهنگی نیز بسیار فعال بوده است . 

در پایان ؛حامد عیسوند ضمن تشکر و قدر دانی از اعضای محترم شورای شهر و شهردار گرامی ،اذعان داشت : حضور همه مسئولین دوش به دوش مردم در راهپیمایی 22 بهمن نشانه قدرت جمهوری اسلامی و همبستگی مردم و مسئولین است ، این انقلاب به همین راحتی به دست نیامده که به راحتی از دست برود ، و همدلی و همبستگی همه ی ما مصداق بارز شعار ((دست در دست یکدیگر دهیم ، میهن خویش کنیم آباد)) خواهد بود. 


نمایش تعداد بازدیدها : 61

بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0