پنج‌شنبه, 30 خرداد 1398
عنوان : یكی از دغدغه های مهم اهالی محترم شهر چهاردانگه در سالهای اخیر این بوده است كه ، آیا سرانجام مترو به چهاردانگه خواهد رسید ؟ انتظار مردم برای استفاده از مترو كی و چه زمانی به پایان خواهد یافت
کد خبر : ۴۹۹۱
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ 
ساعت : ۱۶:۴۸:۵۴

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 

یکی از دغدغه های  مهم اهالی محترم شهر چهاردانگه در سالهای اخیر این بوده است که ، آیا سرانجام مترو به چهاردانگه خواهد رسید ؟ انتظار مردم برای استفاده از مترو کی و چه زمانی به پایان خواهد یافت ؟

در این راستا و در جهت ارائه پاسخ به اهالی محترم چهاردانگه حامد عیسوند رئیس شورای اسلامی شهر در گفتگو با سرویس خبری گفت :

این نوید را به مردم می دهیم که شهر چهاردانگه مطمئناً در آینده ای نزدیک  صاحب ایستگاه مترو خواهد شد ، چرا که در این راستا قدمهای بزرگی برداشته شده و هماهنگی میان چند ارگان و شهرداری های چند شهر و منطقه از تهران و اطراف تهران همچون چهاردانگه ، اسلامشهر و مناطق 18 و 19 شهرداری تهران به سرانجام رسیده ، هرچند که این امر زمانبر و وقت گیر بوده است .

وی ادامه داد : به همین منظور در نودو نهمین جلسه رسمی شورای شهر  موضوع احداث ایستگاه ویژه شهر چهاردانگه که در محدوده ی سه راه بوتان پیش بینی شده است ،مطرح و مورد بررسی قرار گرفت .

وی افزود :  در همین راستا و برای تسریع در آغاز عملیات احداث خط 3 مترو تهران –اسلامشهر ، شورای شهر و شهرداری چهاردانگه ، قطعه زمینی را به مساحت تقریبی 17000 متر مربع واقع در بزرگراه آیت اله سعیدی ابتدای رمپ جنوبی بزرگراه آزادگان جهت تجهیز کارگاه و آغاز عملیات حفاری تونل در اختیار شهرداری اسلامشهر که مجری احداث مترو می باشد ، قرار داده است .

وی ادامه داد : چنین عملیات گسترده و بزرگی که هزینه های بسیاری را در بر دارد ، به طور حتم ، حداقل تا زمان پایان عملیات احداث ، همانند دیگر پروژه های ملی که در شهر های پرتردد اجرا می شود طبعاً  مشکلاتی را از قبیل ترافیک  به دنبال خواهد داشت، البته این موضوع بر هیچ کس پوشیده نیست که پس از تکمیل و راه اندازی و بهره برداری از مترو  برکات آن متوجه اهالی محترم خواهد بود .

کلنگ  آغاز عملیات احداث مترو  مطابق برنامه ریزی روز شنبه 22 دی ماه مصادف با ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها) وبا حضور مدیران و مسئولان کشوری و استانی  بر زمین زده خواهد شد و بر اساس محاسبات انجام شده، احداث کل پروژه (ایستگاه آزادگان –اسلامشهر ) حداقل سه سال به طول می انجامد.

حامد عیسوند در پایان سخنان خود به نمایندگی از اعضای محترم شورای اسلامی  و مردم فهیم شهر چهاردانگه و به پاس قدردانی از زحمات بی شائبه مسئولان به ویژه شهرستان اسلامشهر ، بخش و شهر چهاردانگه اذعان داشت : مطمئناً دستیابی به موفقیت های بزرگ با همدلی ، همفکری و همکاری همه ی مسئولان و مردم به دست خواهد آمد ، لذا فرصت را مغتنم شمرده و از جانب خود و اعضای محترم شورای اسلامی و مردم عزیز چهاردانگه مراتب سپاس و قدردانی را از کلیه مسئولان شهرستان اسلامشهر،بخش و شهر چهاردانگه اعلام می نمایم .امیدوارم  با اتکا به لطف خداوند منان ودر ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج اله تعالی فرجه الشریف) به تبعیت از رهبر فرزانه حضرت آیت اله خامنه ای (مدظله العالی) در سال حمایت از کالای ایرانی ، و با همت بلند در راه خدمت به مردم شریف قدم برداریم و شاهد موفقیت های روز افزون در همه عرصه ها باشیم .

درجلسه شورای اسلامی شهرچهاردانگه  مطالعات انجام شده و پیشنهاد شهرداری و موافقت اعضای محترم حدودا
۱۷۰۰۰ متر زمین در رمپ کناری تقاطع بزرگراهای آیت الله سعیدی و آزداگان در محدوده شهر چهاردانگه  جهت تجهیز کارگاه قرارگاه خاتم الانبیاء پیمانکار خط متروی چهاردانگه واسلامشهر قرار گرفت که انشاءالله عملیات پروژه مترو پس از کلنگ زنی آعاز شود

همچنین در بازدیدی که با حضور فرماندار محترم . بخشدار محترم . شهردار محترم اعضای محترم شورای شهر از این روند انجام گرفت
در این دیدار مطالب زیادی در خصوص زمان اتمام و نحوه انجام پروژه خط مترو مطرح شدبازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0