جمعه, 3 اسفند 1397
    /  3
عنوان : هشتاد و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر چهاردانگه با حضور كلیه اعضای محترم شورا ، شهردار و جمعی از معاونین و مسئولان شهرداری روز دوشنبه 16 مهرماه 97 تشكیل شد.
زير عنوان : جلسه با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز گردید و در ادامه فرازی از زندگینامه شهید عبدالرزاق یادآور رشادت ها و ایثارگری های شهدای هشت سال دفاع مقدس بود.
کد خبر : ۴۸۳۹
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۷/۱۸ 
ساعت : ۱۴:۲۲:۳

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

هشتاد و هشتمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر چهاردانگه با حضور کلیه اعضای محترم شورا ، شهردار و جمعی از معاونین و مسئولان شهرداری روز دوشنبه 16 مهرماه 97 تشکیل شد.

جلسه با تلاوت آیاتی از  قرآن مجید آغاز گردید و در ادامه فرازی از زندگینامه شهید عبدالرزاق یادآور رشادت ها و ایثارگری های شهدای هشت سال دفاع مقدس بود.

از جمله مواردی که در نطق پیش از دستور جلسه توسط رئیس محترم  شورای شهر پیگیری شد ، خاموشی پله برقی ابتدای خیابان شهید کریمی ، وضعیت نظافت خیابان ها و معابر سطح شهر و وضعیت نا ایمن زمین چمن مصنوعی بود.

وی ضمن تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی از زحمات برادران و خواهران نیروی محترم انتظامی که در حفظ امنیت جامعه شبانه روز تلاش می کنند ، تقدیر و تشکر نمود و در خصوص موارد مطروحه در جلسه  به شهردار محترم تاکید کرد : پیمانکاران را موظف کنید تا وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند ، در برخی موارد مشاهده شده که وضعیت نظافت معابر بسیار نامناسب است.

آقای عیسوند در ادامه گفت : پله برقی تازه تأسیس در اکثر موارد خاموش است و این موضوع با توجه به اینکه پله برقی به تازگی نصب شده نارضایتی اهالی را به دنبال داشته.

در این خصوص دکتر نوری نژاد معاونت عمرانی شهرداری گفت : در ابتدا قرار داد احداث پله برقی بر اساس نصب دو پله برقی کره ای (برند هیوندای ) عقد گردیده بوده ، اما در ادامه این قرارداد بدون کسب هیچگونه مجوزی از مراجع ذیصلاح توسط مسئولین وقت از 2 پله برقی با برند مذکور به 4 چهار پله برقی ساخت کشور چین با برند (ترامپ!) که فقط از این نوع پله برقی در شهر چهاردانگه نصب گردیده است ،تغییر میابد ،   این موضوع سبب گردیده مفاد قرارداد اولیه رعایت نگردد و پله برقی با کیفیت نامرغوب در محل نصب شود ضمن اینکه پیمانکار موظف بوده است تا یکسال تمام قطعات را گارانتی نماید ، شایان ذکر است در ادامه قرارداد یکی از تعهدات پیمانکار جمع آوری پله برقی ابتدای خیابان شهید فارسیان بوده است ، که متاسفانه هنوز به این بخش از تعهدات خود عمل نکرده پس از توضیحات دکتر نوری نژاد ،  آقای عیسوند بر لزوم پیگیری این موضوع تاکید کرد و خواستار اجرای مفاد قرارداد گردید .

 وی همچنین در خصوص ایمن سازی زمین چمن مصنوعی اذعان داشت : نا ایمن بودن وضعیت کلی زمین چمن، شهرداری را در خصوص عواقب و حوادث غیر مترقبه متعهد میسازد و چنانچه خدای ناکرده اتفاقی رخ دهد شهرداری باید پاسخگو باشد .

یکی از مهم ترین اقداماتی که در دوره پنجم مورد توجه اعضای محترم شورای اسلامی شهر بوده است موضوع حسابرسی و بررسی تفریغ بودجه می باشد که آقای عیسوند همواره  تاکید ویژه ای بر این مبحث دارد ، وی در این باره  نیز گفت : بررسی تفریغ بودجه منوط به انجام حسابرسی مورد تایید کانون حسابرسان است تا احیاناً اگر در درآمدها و هزینه های شهرداری اختلافی وجود داشته باشد از طریق مراجع قانونی پیگیری شود ، متاسفانه در سالهای 94،95 ،93 حسابرسی رسمی صورت نپذیرفته و در سال 96 طبق مصوبه شورای شهر خوشبختانه در دست اقدام است .

در ادامه آقای عیسوند از آقای حیاتی مسئول اداره درآمد گزارشی از درآمد های حاصله از محل فروش املاک در سال 94 و 95 را خواستار شد ، وی نیز با توجه به گستردگی موضوع بررسی دقیق آن را به جلسه بعد موکول نمود تا با ارائه اسناد مثبته درآمدی ، پاسخ دقیقی را به شورای شهر ارائه نماید ، همچنین آقای دلیر مسئول واحد املاک در این باره اظهار داشت : تعداد 84 قطعه از اراضی شهرک صنفی خدماتی سهند از لیست املاک حق السهم شهرداری در سال 95 به مزایده رفته است ، که همگی نیز به برندگان طبق مبایعه نامه واگذار شده است  ، آقای عیسوند از آقای رحیمی سرپرست معاونت مالی و اداری خواست در خصوص نحوه ی هزینه کرد درآمد حاصله از فروش املاک توضیحاتی را ارائه نماید ، رحیمی در پاسخ به رئیس شورا اذعان داشت این موارد می بایست مطابق قانون در بخش عمرانی هزینه می شده است و اگر اجازه بدهید در جلسه آینده با بررسی دقیقتر اسناد و مدارک موجود گزارش کاملی به شورای شهر ارائه شود ، لذا ادامه بررسی مسئله تفریغ بودجه با توافق اعضا به جلسه بعد موکول گردید .

موضوع خط  پدافند ی مسیر لوله گذاری شرکت آب و فاضلاب نیز از جمله مواردی بود که در جلسه هشتادوهشتم مطرح گردید، رئیس شورای شهر در این باره نیز گفت : پدافند جمع آوری آب چاهها و توزیع در منطقه و مقابله با هرگونه تنش احتمالی در آینده موضوع بسیار مهمی است که با اعتبار بالغ بر 70.000.000.000 ريال جهت تامین لوله و اتصالات و تعیین پیمانکار ، در دست اقدام است که متاسفانه به علت عدم همکاری برخی مالکان اراضی واقع در مسیر اجرای طرح به کُندی پیش میرود ، که این امر هرچه سریعتر باید از طریق مذاکره با مالکان ، علی الخصوص آقای دکتر شیرازی که بخش اعظمی از مسیرلوله ها  از اراضی متعلق به ایشان عبور می کند ، در دستور کار شهرداری قرار گیرد تا به امید خدا این طرح نیز به ثمر رسد و از برکات آن مردم عزیز شهر بهره مند گردند . 

در ادامه جلسه آقای جعفر مرادی نایب رئیس شورای شهر : نیز ضمن تقدیر و تشکر از شهردار و کارکنان شهرداری بابت کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز اذعان داشت : در چند ماه گذشته ساخت و سازهای غیرمجاز نسبت به سالهای گذشته بسیار خوب کنترل شده است البته که به صفر نرسیده امّا  این موضوع کاملاً در سطح شهر مشهود است . وی در خصوص پله برقی پل عابر پیاده نیز گفت : علت از کار افتادگی پله برقی سرقت قطعه الکترونیکی آن است امّا این موضوع کوتاهی پیمانکار را در خصوص نگهداری و نگهبانی از آن مبّرا نمی کند ، پیمانکار موظف است جهت حفظ و نگهداری پله برقی تمهیدات لازم را تدارک ببیند.

در ادامه باید گفت : عده ای از کارکنان که تعداد آنها بسیار اندک است به دلایل نامعلوم کارشکنی می کنند و از انجام وظایف  خود سرباز می زنند ، این موضوع قبلاًٌ هم تذکر داده شد. امّا باید برخورد جدی و قاطعانه صورت پذیرد.

در ادامه مطابق دستور جلسه کلیه موارد مطرح شده در صحن شورای اسلامی شهر یک به یک مورد بحث و تبادل و نظر قرار گرفت و در برخی موارد که نیاز به توضیح مسئول مربوطه در شهرداری بود ، شرح کامل آن ارائه گردید.

از جمله موارد که حائز اهیمت بود ، بررسی مسئله واگذاری فضای تبلیغاتی پلهای عابر پیاده شهر در راستای حفظ و نگهداری پلها با مشارکت بخش خصوصی بود.

فضای تبلیغاتی موجود بر روی پلهای عابر پیاده موقعیت مناسبی است برای انجام اقدامات اولیه نگهداری از آنها ، که این امر با مشارکت پیمانکاران تبلیغاتی و موظف نمودن آنان به حفظ و نگهداری پلها منوط به استفاده از فضای تبلیغاتی میسر خواهد شد که البته این شیوه کار در سالهای گذشته برقرار بوده است.

موضوع جلوگیری از تخلیه نخاله در گودالهای کوره های آجر پزی کاظم آباد در هشتاد و هشتمین جلسه رسمی شورای شهر مورد تقدیر قرار گرفت. طبق اعلام واحد حقوقی شهرداری تعداد 6 دستگاه از کامیونهایی که در این محل اقدام به تخلیه نخاله می نمودند به دستور مقام قضایی در وضعیت توقیف به سر می برند ، همچنین مالکان کوره آجرپزی که اقدام به واگذاری گودال جهت تخلیه نخاله نموده بودند نیز در انتظار صدور حکم مقام قضایی هستند.

آقای عیسوند در این باره گفت : این کار نه تنها به محیط زیست ضربه وارد می نماید. بلکه موجب آلودگی و بر هم خوردن نظم زندگی اهالی روستای کاظم آباد شده بود که با اقدام مناسب معاونت خدمات شهری و پیگیری واحد حقوقی خوشبختانه جلوی آن گرفته شد. اینگونه اتفاقات در شهر نباید رخ دهد و اگر هم اتفاق افتاد بدون هیچ اغمازی باید برخورد قانونی شود تا افرادی که چنین تخلفاتی را مرتکب می شوند متنبه شوند. به هر حال با توجه به اینکه رانندگان کامیونها مدتی است خودروهایشان در توقیف به سر می برند و منبع درآمدی دیگری ندارند توصیه می شود واحد حقوقی اقدامات قانونی در جهت رعایت حقوق عمومی و شهرداری را در دستور کار خود داشته باشند.

در ادامه جلسه موضوع انتقال کامل معاونت خدمات شهری به ساختمان دیگر و راه اندازی فرهنگسرا در ساختمان پشت آتش نشانی توسط اعضای شورای شهر مورد تقدیر قرار گرفت .

مهندس قدس شهردار محترم در این باره به اعضای شورا گفت : امیدواریم تا یک ماه آینده بتوانیم به طور کامل ساختمان را تخلیه نماییم و اقدامات لازم برای تبدیل آن به فرهنگسرا را انجام دهیم تا مردم از وجود یک فرهنگسرا در مرکز شهر

بهره مند شوند.

از دیگر موضوعاتی که در این جلسه مطرح گردید باز گشایی ایستگاه قطار تپه سفید بود . این ایستگاه که از دیر باز محل توقف قطارهای باری و مسافری بوده است چند سالی می شود که به دلیل بالا بردن سرعت قطار ها توسط شرکت راه آهن تقریباً از دور خارج شده است. 

آقای عیسوند در این خصوص گفت : در گذشته شهر چهاردانگه ماهانه 96 نفر سهمیه مسافری داشته است و قطارها

 در ایستگاه تپه سفید توقف می نمودند امّا با توجه به توسعه ریلی و افزایش سرعت قطارها ، این ایستگاه عملاً از دور خارج شده ، لذا باید تمهیداتی دیده شود ، تا با انجام مکاتبات لازم ، مجدداً فعال شود تا آن دسته از اهالی محترم که متقاضی استفاده از قطار هستند ، از آن بهره مند شوند.

در پایان جلسه رئیس شورای اسلامی شهر از حضور کلیه اعضا و شهردار و معاونین سپاس و قدردانی نمود.بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0