پنج‌شنبه, 4 بهمن 1397
عنوان : هم اكنون مسابقه تكواندو بانوان به میزبانی سالن امام علی...به مناسبت روزجهانی تكواندو
کد خبر : ۴۷۶۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۶/۱۶ 
ساعت : ۸:۳۹:۴۰

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

 از سال 2006 روز جهانی تکواندو هرساله در سراسر جهان جشن گرفته میشود. سال گذشته جشنواره صلح جهانی تکواندو در  مرکز سئول کره جنوبی برگزار شد. جشنواره امسال به یک جشنواره قابل توجه ارتقا یافته و از 2 سپتامبر الی 4 سپتامبر (11 الی 13 شهریور به مدت سه روز) در کره جنوبی برگزار شده است.

 

دکتر چو رییس فدراسیون جهانی تکواندو درباره این فستیوال میگوید : این جشنواره شانس دیگری را برای ما فراهم میکند تا کلمات خوبی راجع به تکواندو در سراسر کره و جهان انتشار دهیم. رسانه های زیادی این مراسم را پوشش میدهند و از کشورمان سید محمد پولادگر و تیم نمایشی اعزامی حضور خواهند داشت.

 

چرا چهارم سپتامبر روز جهانی تکواندو انتخاب شد؟

 

در هفدهم July سال ١٩٨٠ میلادى، کمیته بین المللى المپیک (IOC) در هشتاد و سومین اجلاسش در مسکو، تکواندوى جهان را به رسمیت شناخت.


ابتدا تکواندو به عنوان یک ورزش نمایشى در مسابقات المپیک ١٩٨٨ سئول پذیرفته شد. کمى بعد در چهارم سپتامبر سال ١٩٩٤، در صد و سومین اجلاس IOC در پاریس، تکواندو به عنوان یک ورزش رسمى وارد مسابقات المپیک ٢٠٠٠ سیدنى شد.

 

تکواندو یکى از اصولى ترین و علمى ترین هنرهاى رزمى سنتى ِ کشور کره است که بیش از مهارت هاى جنگ فیزیکىِ صرف به انسان مى آموزد. تکواندو انظباطى است که از طریق پرورش ذهن و جسم، راه هاى تعالى روح و زندگى را به انسان نشان میدهد. امروزه تکواندو شهرت بسیاری پیدا کرده و به عنوان یکی از جذاب ترین رشته های المپیکی شناخته میشود ...بازگشت           چاپ چاپ         
 

DOURAN Portal V4.0.4.0

V4.0.4.0